عکس های تردینگویو لود نمی‌شود

عکس های تریدینگ ویو به دلیل محدودیت اینترنت ملی لود نمی‌شود.
حال میشود چندین کار کرد.
۱. proxy ساده پشت عکس ها بذاریم
۲. proxy با کش پشت عکس ها گذاشته شود.
۳. ذخیره همه عکس های تردینگویو در ObjectStorage

پروکسی ساده به دلیل محدودیت تعداد درخواست به tradingview باعث ban شدن رکوئست عکس ها‌ میشود پس راه حل خوبی نیست

برای راه حل دوم هم احتمالا ابزاری باشه که اینکار رو بکنه مخصوص object storage ها ولی پیدا نکردم.

ولی میشه با nginx اینکار رو انجام داد.

برای استفاده از کش دائم توی nginx نیاز به دیسک توی پاد هست که باعث کاهش avaiablity در سرویس nginx می‌شود چون سرویس readiness همروش برای پاد های stateless اجرا می‌شود.

حالا به نظرم این سرویس nginx رو اجرا میکنم در مورد avaiablity صد در صدی این سرویس هم با همروش صحبت می‌کنم.

البته nginx مون باید خارج از ایران باشه تا بتونه به صورت stable به tradingview دسترسی داشته باشه
و این موضوع ممکنه کاربران ایرانی رو کند بکنه

و اینکه چون نیاز به proxy switcher هست تا توسط tradingview محدود نشویم، برا همین با ابزار nginx به تنهایی مشکل رو حل نمیکنه و باید یه app بنویسیم که از proxy switcher ای که داریم استفاده بکنه

البته proxy switcher مون طوری زده شده نیاز به اپ نداره و میتونیم با URL متناسب در nginx به هدف مون برسیم
و همینکه nginx مون با این اوصاف میتونه توی ایران باشه تا کاربران ایرانی به مشکل نخورند

فعلا محدودیت اینترنت روی tradingview برداشته شده ولی این کار رو باید انجام بدیم تا دوباره به این مشکل بر نخوریم

با استفاده از cdn هم بخوای بزنیم نمیشه چون باید custom header host اضافه بشه و پولیه این قسمت و اینکه مدت زمان کش زیاد هم پولیه.

چقدر این موضوع برای شما رخ میده ؟ @hamidrexa @ahmad @masoud
چون برای من رخ نداده از دو روز پیش من برای این وقت نمیذارم چون تایم زیاده ازم میگیره و اولویت اش کم میشه
اگه به نظرتون اولویت اش زیاده بهم بگید.

نظر حمید این بود که این موضوع اولویت داره چون براش کلا عکس ها لود نمیشد.

اگه راه حل سوم رو می خواید اجرا گنید قبلش کرالر ها رو هم اپدیت کنید

اقا این به کجا رسید؟
شما خودتو بزار جای کاربر وقتی بری تو صفحه ای که عکسش لود نمیشه حس میکنی سایتش از کار افتاده و فعالیت دیگه ای نداره؟
@AliTaba

امروز تازه شروع کردم وقت گذاشتن
دیروز پیام ها تلگرامی کار نمیکرد روی اون وقت گذاشته بودم

1 پسندیده

از روش nginx با کش استفاده کردم و به url عکس های پروفایل و پیام تریدینگ ویو فیلد fallback استفاده کردم که اگر عکس tradingview با هاست اصلی اش نیومد از fallback استفاده بکنه

احسان اینو برای پیام و پروفایل اضافه بکن اگه میشه.
و باگ فورسی هم هست چون برای خیلی ها عکس ها تردینگ ویو ای نمیاد.
@ehsaneona

احسان سرش شلوغ بود خودم فرانت رو درست کردم
حالا میخوام بدم بالا فرانت رو بیلد نمیشه به خاطر شبکه به فنا رفته.

مسعود روی بتا میتونی تست کنی که مشکلت حل شده یا نه. @masoud

ببخشید من اینو دیر دیدم. اکی هست ولی فکر کنم بردی رو پروداکت یکم دیر فیدبک دادم. دستت درد نکنه

1 پسندیده